پنگاگ : پنگاگ یکی از شهر های توریستی استانبول است.برای اطلاع از قیمت های تور بنگاگ یا استانبول با ما تماس بگیرید

<< تور خارجی >>

از اطلاعات شهر پنگاگ استانبول می توان به کهن*ترین نشان از پنانگ به سده چهارم بازمی*گردد. بنابر منابع چینی، این جزیره در همان سده نزد دریانوردان چینی ساخته شده بوده است و آنان به آنجا سفر می*کردند. همچنین بخشهایی از یک سنگ نوشته به زبان سنسکریت متعلق به سده چهارم در نواحی شرقی این جزیره کشف شده است.
نخستین کشتی اروپاییان در 1592 به فرماندهی ادوارد لانگستر به جزیرۀ پنانگ وارد شد ، هرچند که هرگز به مبدا بازنگشت و در دریا غرق شد. در سده هفتدهم میلادی که توجه اروپاییان به شرق آسیا افزایش یافت، جزیرۀ پنانگ به عنوان بندر و پایگاه مورد توجه انگلیسیها واقع شد و آنها در 1785 آنجا را که تقریباً غیرمسکون و بخشی از سرزمین کداح بود، از سلطان کداح اجاره کردند. هدف سلطان کداح از این کار یافتن متحدی قدرتمند در برابر تهدیدهای دولت سیام بود. در 1786 فراسیس لایت از ماموران کمپانی هند شرقی اقامتگاهی را در این جزیره پایه*ریزی کرد و آن را به افتخار جرج سوم پادشاه انگلستان جرج تاون نامید.

فرودگاه بین المللی پنانگ واقع در 16 کیلومتری جنوب جورج تاون مرکز شهرستان پنانگ واقع شده است.
تریشاها که نوعی دوچرخه تاکسی هستند گردشگران را در سطح شهر به سواری می طلبند.
استفاده از تاکسی در پنانک مرسوم بوده و هزینه های آن بالا نیست. رانندگان تاکسی در این شهر تمایلی به استفاده از تاکسی متر ندارند و قیمتها بیشتر توافقی است.

پایه اقتصاد پنانگ از آغاز بر بازرگانی بود و به تجارت ادویه سوماترا بستگی داشت. افزون بر آن بازرگانان بسیاری هم برای خرید انواع ماهیان و پرندگان به آنجا سفر می*کردند و بخش اعظم تجارت با تنگه ملاکا و جنوب تایلند را شامل می*شد، اما در 1970 با بازگشایی نخستین منطقۀ آزاد صنعتی مالزی در پنانگ و در پی آن احداث کارخانه*هایی با فن*آوری پیشرفته در آن، امروزه این استان به یکی از مراکز صنعتی مالزی بدل شده است. صنایع الکترونیکی، لوازم خانگی و لوازم یدکی خودرو، از عمده ترین صنایع استان پنانگ است. صنعت جهانگردی هم از دیگر بخشهای مهم اقتصادی پنانگ به شمار می*رود. جاذبه*های طبیعی و تاریخی جزیره پنانگ که آن را به مروارید مشرق زمین ملقب کرده است، همچنین احداث هتلهایی مجلل در کرانه*های شمالی جزیره، این استان را به اصلی*ترین کانون صنعت جهانگردی مالزی بدل ساخته است.انتخاب پینانگ توسط انگلیسی ها در سال 1786 میلادی به عنوان اولین بندر تجاری در خاور دور ؛ نه تنها در بافت شهر که غرب وشرق را به نمایش می گذارد، بلکه بناهای به جا مانده، روش زندگی، رسوم وزندگی مردم محلی را نیز تغییر داد. این تغییر امروزه به روشنی در بندر پینتانگ نمودار است. شهر جورج تاون که نامش برگرفته از جرج سوم پادشاه انگلستان است، پایتخت این ایالت است که مرکز تجاری، سیاسی، تحصیلی و فعالیتهای اجتماعی ایالت وخود یک جزیره است.
بافت شهر که رستورانها، کافه های کنار خیابان ، بازارهای محلی شبانه ومراکز خرید بزرگ است، تصویری رنگارنگ از شهر جورج تاون را به نمایش می گذارند. این شهر جواهر شرق لقب گرفته است.

<< تور خارجی >>